Cisco CMECisco CME


Call Manager Express یا  CME یک مرکز تلفن برای شرکتهای کوچک و متوسط و یا شعب یک شرکت می باشد. این مرکز مجموعه ای از سرویس های ارتباطی و تلفنی را که   توسط کاربران شرکت ها برای ارتباط صوتی و تصویری مورد استفاده قرار می گیرند را در اختیار آنان قرار میدهد. CME یک مرکز تلفنی قابل اعتماد و اقتصادی با استفاده از روتر و نرم افزار ارتباط صوتی سیسکو است.
مرکز تلفن سیسکو  کاربران را در برقراری یک ارتباط موثر، کارآمد و ساده، دسترسی به منابع صحیح با اولین تلاش یاری می دهد.
CME یک قسمت کلیدی از ارتباطات تجاری سیسکو برای سازمانها و شرکت ها که شامل زیر ساخت شبکه، امنیت، مدیریت شبکه، ارتباط بی سیم و چرخه مدیریت سرویس در کنار گسترش قابل انعطاف و اختیارات مدیریتی، بسته های کاربران نهایی و یا شرکا تجاری و برنامه های دیگر افراد مرتبط می باشد.
کاربران اکنون می توانند سیستم تلفنی تحت شبکه را برای شرکتهای کوچک و متوسط با سیستمی که بسیار ساده در گسترش، مدیریت راحت و رفع ایراد ساده است را تجربه کنند. CME بهترین راهکار برای مشتریانی است که به دنبال یک راه حل قابل اعتماد و با امکانات بالا تا 240 کاربر می باشند.


مشخصات کلیدی و مزایا
سیستم تلفنی تحت شبکه در حال حاضر دستخوش رشد غیر قابل باوری شده است که توسط امکانات فراوانی که فقط توسط سیستم IP Telephony به کاربران داده می شود سرعت بخشیده  می شود. علاوه بر این مزیت اقتصادی در استفاده از یک بستر مشترک برای انتقال دیتا، صدا و تصویر به جای سیم کشی های متعدد برای هر کدام بصورت جداگانه دلیل دیگری در رشد روز افزون این تکنولوژی می باشد.
در زیر مزایای استفاده از این سیستم که در یک روتر مجتمع شده آورده شده است.


عملکرد اقتصادی در ایجاد یک پلتفرم دیتا و صدا بصورت واحد برای تمامی شعب
استفاده از روتر های بسیار قابل اطمینان سیسکو شامل روتر های سری 2800 و 3800 فراهم کننده یک سیستم کنترل کیفیت، امنیت بالا، فایروال، رمز گذاری است  و ماژولهای  متنوع که توزیع کننده ارتباط  VPN و سیستم محتوا شبکه برای شعب است. سیستم شامل  IP Telephony، صندوق صوتی و  سیستم عملکرد خودکار که به کاربران اجازه میدهد که هر دستگاه را به یک آدرس مطابق نیازشان نسبت دهند که باعث  مدیریت و ایراد یابی ساده می شود و صرفه جویی در هزینه ها را به همراه دارد.
امکانات پیشرفته سانترال تلفنی
شرکت های کوچک دارای گروه های کاری مختلفی هستند  و نیازمند امکانات تخصصی بر اساس کارشان می باشند. CME مجموعه ای قدرتمند از این امکانات را فراهم میکند  و قابلیت های بی همتایی  را از طریق XML که برای کاربران نهایی بهینه شده است را در اختیار قرار میدهد که توسط سیستم های قدیمی امکان پذیر نیست.


ایجاد هماهنگی بین سیستم  CME و سازمان یا شرکت
این هماهنگی می تواند   CME را در مقیاس سایت های بزرگ تر بین شعب مرتبط سازد. روتر ها با ترانک های SIP یا H323 سایت های شما را در مقیاس LAN و WAN به هم متصل میکند و مکالمات شما ره به سمت یکدیگر ارسال می کند که با فشرده سازی استفاده ای  بهینه از پهنای باند می کند.


سیستم مراقبت از سرمایه گذاری و به روز رسانی آسان با مجتمع سازی مرکز تلفن
از طریق تنظیمات ساده با CME یک روتر تبدیل به VOIP Gateway  قوی برای یک شبکه راه دور میشود که باعث صرفه جویی در هزینه ها و یک تجارت موفق می شود.


رفع ایرادات از راه دور
مدیر سیستم از راه دور و اتصال ریموت میتواند ایرادات سیستم را به راحتی و در محیطی ساده بر طرف سازد. CME به یک سیستم روتر سیسکو این امکان را میدهد که تمام پردازش را برای تلفن های آنالوگ انجام دهد. تمام تنظیمات تلفن ها در یک روتر انجام می گیرد، علاوه بر اینکه این راه کار به شما یک سوییچ شبکه تلفنی PSTN قوی را پیشنهاد میدهد. سیسکو پیشرو در ارایه سیستم های تلفنی تحت شبکه  سرویس کیفیت بهتر سرویس را با  H.323 Gatekeepr یا SIP Proxy server را در کنار عملکردهایی مانند Channel Service Unit/digital و Network Termination و هماهنگی با دستگاه های PSTN با استفاده از کارت های مختلف، با CME فراهم میکند.
CME بروی روتر های مختلفی قابل اجرا است که بر اساس نوع روتر میتواند از 24 تا 240 کاربر را برای شما مدیریت کند. در زیر جدول انواع روتر ها با تعداد کاربری که بروی آن قابل نصب است  نمایش داده شده است.

 Platform

  Maximum Phones  

 Cisco 1861 Integrated Services Router

15

 Cisco IAD 2430 Series Integrated Access Devices

25

 Cisco 2801 Integrated Services Router, 1760-V and 1751-V Access Routers

25

 Cisco 3250 Rugged Integrated Services Router

20

 Cisco 3270 Rugged Integrated Services Router

48

 Cisco 2811 Integrated Services Router, 261xXM and 262xXM Series Access Routers

35

 Cisco 2821 Integrated Services Router, 265xXM Access Router

50

 Cisco 2851 Integrated Services Router

100

 Cisco 2691 Multiservice Access Router

72

 Cisco 3725 Multiservice Access Router

144

 Cisco 3745 Multiservice Access Router

192

 Cisco 3825 Integrated Services Router

175

 Cisco 3845 Integrated Services Router

250

Cisco 2901 Integrated Services Router

35

 Cisco 2911 Integrated Services Router

50

 Cisco 2921 Integrated Services Router

100

 Cisco 2951 Integrated Services Router

150

 Cisco 3925 Integrated Services Router

250

 Cisco 3945 Integrated Services Router

350

تمامی حقوق برای شرکت تیما شبکه محفوظ می باشد