یکپارچه سازی بر روی بستر اینترنت

یکپارچه سازی روی بستر اینترنتاینترنت بستر ارتباطی شبکه های داخلی به شبکه گسترده جهانی می باشد. کاربران از این بستر برای دستیابی به صفحات وب، پست الکترونیکی، انتقال فایل، ارتباط صوتی و تصویری و تبادل داده ها استفاده می کنند.شرکت ها و سازمان هایی که دارای دفاتر متعدد می باشند برای تبادل اطلاعات از طریق اینترنت، از ایمیل و یا اتصال به سرور های داخلی و روش های مشابه بهره می برند.

اينترنت چگونه كار مي‌كند؟

اينترنت پديده‌اي است كه زندگي بدون آن براي بسياري از انسان‌ها، ديگر غيرقابل تحمل و حتي غيرممكن است.

همه ما با اينترنت سر و كار داريم. اما اينترنت چگونه كار مي‌كند؟ چه اجزايي دارد و مهم‌تر اين كه به چه كسي تعلق دارد؟ به سروري كه از طريق آن وارد دنياي مجازي وب مي‌شويم؟ به ما كه كاربران آن هستيم؟

در واقع هيچكدام. چون اينترنت نه به ما كه به هيچ كس ديگري تعلق ندارد.

اينترنت مجموعه‌اي جهاني از شبكه‌هاي بزرگ و كوچك است كه به هم پيوسته‌اند و نام اينترنت (شبكه‌هاي در هم تنيده) از همين مجموعه گرفته شده است.

اينترنت كارش را سال ۱۹۶۹ با چهار هسته يا سيستم كامپيوتري ميزبان شروع كرد اما امروز ميليون‌ها مورد از آنها در سراسر جهان وجود دارند.

البته اين كه گفته مي‌شود اينترنت صاحب ندارد بدان معنا نيست كه هيچ كس بر آن نظارت ندارد. يك موسسه غيرانتفاعي به نام انجمن اينترنت (Internet Society) كه در سال ۱۹۹۲ تشكيل شده است مسئول نظارت بر آن است و مراقب است كه پروتكل‌ها و قوانيني كه در مورد اينترنت تصويب شده‌اند، در سراسر جهان اجرا شوند.

تسلسل شبكه‌ها

هر كامپيوتري كه به اينترنت وصل است از جمله كامپيوتري كه با آن سایت تیما شبکه را بازدید می کنید بخشي از يك شبكه است. شما كه در خانه با يك مودم به يك موسسه ارائه دهنده سرويس‌هاي اينترنتي (ISP) وصل مي‌شويد؛ در محل كار بخشي از يك شبكه محلي هستيد و بيشتر مواقع باز هم از طريق مودم به يك ISP و از آن به اينترنت وصل مي‌شوید.

به هر حال اين كه از چه طريق به اينترنت وصل شويد مهم نيست، مهم اين است كه با اتصال به اينترنت، بخشي از دنياي شبكه‌ها مي‌شويد. بسياري از شركت‌هاي ارتباطاتي بزرگ بك‌بُن‌هاي (ستون فقرات) اختصاصي خودشان را دارند كه مناطق زيادي را به هم وصل مي‌كنند.

معمولا اين شركت‌ها در هر منطقه يك نقطه حضور (POP) دارند. POP جايي است كه كاربران محلي با استفاده از مودم و تلفن يا خطوط ارتباطي مشخصي به شبكه شركت وصل مي‌شوند. نكته جالب اين است كه در هيچ شبكه‌‌اي مرجع كنترل كننده‌اي وجود ندارد و به جاي آن چند شبكه سطح بالا وجود دارند كه از طريق نقاط دسترسي شبكه (NAP) به هم متصل مي‌شوند.

یکپارچه سازی بر روی بستر اینترنت

یکپارچه سازی بر روی بستر اینترنت مزایای فراوانی را با خود به همراه دارد و بسیاری از مشکلات موجود حل می کند. از جمله مزایای یکپارچه سازی می توان به موارد زیر اشاره کرد.

شبکه ها در تمامی نقاط به راحتی به کلیه شبکه نقاط دیگر دسترسی دارند. بدین معنی که تبادل اطلاعات بین تمامی سیستم ها امکان پذیر بوده و فقط یک سیستم خاص در دسترس نمی باشد.

ارتباط صوتی و تصویری به راحتی امکان پذیر بوده و تمامی ادوات در شبکه ها در دسترس خواهد بود.

دسته‌ها: مقالات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *