خدمات اکتیو شبکه

خدمات اکتیو شبکهخدمات اکتیو شبکه شامل انجام تنظیمات و کانفیگ دستگاه های ارتباطی و مدیریتی در یک مجموعه می باشد. این تنظیمات سبب راه افتادن و کارکرد صحیح یک شبکه می شود. هر شبکه بنا به نوع کارکرد و استفاده، تجهیزات و تنظیمات خاص خود را می طلبد تا بتوان بهترین راندمان را با در نظر گرفتن مسایل اقتصادی از آن گرفت.

خدمات اکتیو تیما شبکه به شما مشتریان محترم به شرح ذیل می باشد.

نصب و راه اندازی سرورهای ویندوزی و لینوکسی

سرور های موجود در شبکه وظیفه ارایه خدمات به کلاینت ها و کاربران را دارند. این کاربران می توانند درون شبکه یا بیرون سازمان باشند. هر سرور سیستم عامل مربوط به خود را می طلبد. این سیستم عامل می تواند ویندوز، لینوکس یا موارد دیگر باشد. نصب نسخه سیستم عامل سرور با توجه به نیاز شبکه و احتصاص صحیح منابع مورد نیاز به آن انجام می شود.

نصب سرویس های شبکهنصب و راه اندازی سرویس های شبکه

نصب و راه اندازی سرویس های متنوع بر روی سرور های ویندوز و لینوکس از جمله خدمات اکتیو تیما شبکه می باشد. در این قسمت پس از نصب سیستم عامل مورد نیاز تمامی سرویس های لازم راه اندازی و پیکربندی می شود. راه اندازی سرویس های شبکه مطابق با نیاز کارفرما از خدمات اکتیو تیمانت می باشد. در راه اندازی سرویس های لازم پایداری آن لحاظ گردیده و تنظیمات به صورت صحیح انجام می شود. در ذیل چند مورد از سرویس های سرور ها ذکر می شود.

Active Directory, DNS Server, DHCP, NAT Server, PROXY, IIS, RAS, Security Services, File Server, Backup Server, Web Server, Application Server, Mail Server, Print Server

نصب و راه اندازی سیستم های مدیریتی و مانیتورینگ شبکه

مانیتورینگ و پایش مداوم عملکرد شبکه ضامن عملکرد صحیح آن می باشد. به همین منظور برای سیستم مانیتورینگ و مدیریت شبکه نرم افزارها و روش های متعددی ایجاد شده است. . با توجه به وضعیت شبکه نرم افزار مناسب پیشنهاد و نصب می گردد. 

مانیتورینگ شبکه

تنظیم روترتنظیم و کانفیک روتر و سوییچ

در شبکه با توجه به گستردگی آن روتر های مختلفی نصب می گردند که وظیفه هدایت اطلاعات را بر عهده دارند. در این قسمت از خدمات اکتیو شبکه تنظیم و کانفیگ روتر های سیسکو، میکروتیک و هواووی و برندهای دیگر انجام می پذیرد. تنطیم دیگر کاربردی تنظیم سوییچ می باشد. سوییچ های مدیریتی مانند سیسکو امکان تنظیمات امنیتی و کنترلی فراوانی را در اختیار ما قرار می دهد. بسیاری از سرویس های شبکه مانند DHCP و DNS بر روی روتر و سوییچ نیز قابل پیاده سازی است. از دیگر خدمات قابل ارایه توسط روتر ها بحث امنیت شبکه می باشد. 

نصب و راه اندازی فایروالنصب و پیکر بندی فایروال های سخت افزاری

افراد زیادی هستند که قصد نفوذ به درون شبکه یک سازمان به جهت سرقت اطلاعات یا خرابکاری را دارند. استفاده از فایروال و پیکربندی آن به جهت جلوگیری از نفوذ این افراد می باشد. انجام تنظیمات و نصب تجهیزات امنیت شبکه در بحش خدمات اکتیو شبکه تیمانت می باشد. تیم متخصص تیما شبکه این امر را با دقت کامل به انجام می رساند.

تنظیم و کانفیگ شبکه های وایرلس

شبکه وایرلس نیاز به انجام تنظیم صحیح دارد. جلوگیری از اختلال فرکانسی و تعیین محل مناسب ضامن عملکرد صحیح این شبکه می باشد. 

راه اندازی و پیاده سازی مجازی سازی Virtualization

مجازی سازی جزو پرطرفداران امکانات در یک شبکه با تعداد سرور بالا می باشد. جهت صرفه جویی و جلوگیری از اتلاف منابع با کمک مجازی سازی تعداد زیادی ماشبن را بر روی یک سرور نصب می کنیم. انجام تنظیمات صحیح و نصب ماشین های مجازی جزو خدمات تیما شبکه می باشد.

نصب و راه اندازی آنتی ویروسنصب و راه اندازی آنتی ویروس

نصب و راه اندازی آنتی ویروس در یک شبکه بسیار حائز اهمیت می باشد. اهمیت این مسئله زمانی درک می شود که اطلاعات شما از دست برود. شما را در انتخاب آنتی ویروس مناسب و نصب نسخه تحت شبکه با مدیریت یکپارچه یاری می دهیم. این مورد می بایست در خدمات اکتیو شبکه جدی گرفته شود. نصب آنتی ویروس هم بر روی سرور ها و هم کلانیت ها ضروری است.

نصب و راه اندازی سیستم پشتیبان گیری

جهت حفظ اطلاعات علاوه بر جلوگیری از خراب شدن آنها پشتیبان گیری نیز ضروری است. هر چقدر برای جلوگیری از خراب شدن سخت افزار و نرم افزار های موجود تلاش نمایید باز هم اتفاق ممکن است رخ دهد. اجرای سیستم مناسب پشتیبان گیری در بخش خدمات اکتیو شبکه این تضمین را می دهد تا در صورت بروز خرابی اطلاعات به راحتی بازیافت شوند. پشتیبان گیری در فواصل منظم انجام شده و در محل مناسب اطلاعات نگهداری می شوند.

نصب سیستم های مدیریت و کنترل پهنای باند و ترافیک شبکه و اینترنت

پهنای باند موجود در یک سازمان می بایست مدیریت شود. استفاده خارج از کارکرد سازمان و یا دانلود توسط یک کاربر باعث کندی در کل شبکه می شود. به همین منظور سیستم های کنترل و مدیریت پهنای باند را نصب می کنیم. این سیستم قادر به کنترل مختلف حجم ترافیک در زمان های مختلف می باشد. 

سیستم مدیریت و کنترل پهنای باند شبکه هم توسط دستگاه های مجزا مانند میکروتیک و سایبروم و همچنین به شکل ترکیب نرم افزار و سخت افزار قابل اجرا است. در مدل دوم امکانات بیشتری را در اختیار خواهیم داشت.