راه اندازی دوربین تحت شبکه

سیستم نظارت تصویری تحت شبکهعملیات طراحی، نصب، حفظ و ارتقاء طیف گسترده ای از راهکارهای نظارت تصویری و دوربین تحت شبکه متناسب با نیازهای خاص مشتریان و بودجه آن ها بر عهده می گیریم.  راه اندازی دوربین تحت شبکه برای شرکت های تجاری تا سیستم عامل امنیت خانه، از سیستم های دوربین ساده برای دفاتر متوسط تا مجموعه های بزرگ توسط این شرکت قابل اجرا می باشد.

خدمات راه اندازی دوربین تحت شبکه

مشاوره جهت برپایی سیستم نظارت تصویری تحت شبکه

ارایه مشاوره صحیح جهت انتخاب نوع دوربین ها و دستگاه کنترل مرکزی گام اول خدمات دوربین تحت شبکه این شرکت به شما می باشد. هر مکان سناریوی خاص خود را می طلبد. در حال حاضر شرکت های تولید کننده این دوربین ها طیف گسترده ای از دوربین را تولید می کنند. هر کدام از این دوربین ها جهت مصرف خاصی کاربرد دارد. ابتدا محل مورد بررسی قرارگرفته و سپس پیشنهاد مناسب ارایه می گردد.

طراحی و جانمایی دوربین 

پس از انتخاب سناریو مناسب طراحی و جانمایی آغاز می شود. نقشه کامل مجموعه به همراه تصاویر بررسی شده و از محل بازدید به عمل می آید. سپس طی جلسه ای مشخص می کنید کدام مناطق برای شما حائز اهمیت بوده و حساسیت آن چقدر است. مطابق با نیاز شما دوربین ها جانمایی شده و مدل آن انتخاب می گردد.

قسمت دیگر طراحی جانمایی محل تجهیزات ضبط و همچنین سوییچ ها می باشد. انتخاب این تجهیزات باید بر مبنای فاصله مجاز کابل شبکه باشد. در نهایت نقشه ارایه شده به نیروهای اجرایی داده شده تا پروژه به اجرا در بیاید.

طراحی دوربین تحت شبکه

لوله کشی و نصب ترانک

از روی نقشه تعداد و محل کابل های شبکه را مشخص می کنیم. بر اساس آن سایز و نوع لوله و ترانک را مشخص کرده و در جای خود نصب می نماییم.

کابل کشی

بر اساس نقشه تهیه شده مسر کابل کشی را مشخص می کنیم. کابل های مورد استفاده در دو بخش انتخاب و اجرا می شود. اتصال دوربین به سوییچ ها و اتصال سوییچ ها به مرکز ضبط و پخش تصاویر. فاصله کابل شبکه بشتر از ۹۰ متر نمی تواند باشد که به علت استفاده از POE فواصل کوتاه تر را انتخاب می کنیم. برای ارتباط سوییچ و دستگاه مرکزی ضبط تصاویر دوربین مدار بسته در صورت طولانی بودن فاصله از فیبر نوری بهره می گیریم.

نصب تجهیزات جانبی و متعلقات

یک قسمت از راه اندازی دوربین تحت شبکه نصب ادوات جانبی می باشد. این ادوات شامل رک ها، سوییچ ها، باکس ها و سایر تجهیزات جانبی است. نصب این تجهیزات را با دقت و حفظ زیبایی و کار آمدی انجام می دهیم.

نصب و راه اندازی تجهیزات کنترل، ضبط و مشاهده دوربین تحت شبکه

تصاویر دوربین های نصب شده در دستگاه ضبط تصاویر ذخیره می شود. این دستگاه در محلی ان نصب شده و تنظیمات لازم روی آن انجام می پذیرد.

ایجاد ارتباطات برای مشاهده دوربین ها

تصاویر دوربین ها ممکن است در یک یا چند محل داخل و خارج از مجموعه نیاز به بازبینی و مشاهده داشته باشد. به همین منظور ارتباطات لازم برای این منظور ایجاد می شود. این ارتباطات شامل ارتباطات داخلی یا تنظیمات روتر ها برای مشاهده از بیرون مجموعه می باشد.

تهیه نقشه و مستندات

پس از اتمام پروژه نقشه از روی کل پروژه اجرا شده تهیه و به کارفرما تحویل می شود. در این نقشه محل نصب و نوع دوربین ها به طور کامل مشخص می گردد.

نگهداری و پشتیبانی از سیستم نظارتی نصب شده

دوربین تحت شبکه نیازمند مراقبت و نگهداری است. اطمینان از صحت عملکرد و تست سیستم در این بخش انجام می شود. 

عیب یابی و تعمیر سیستم نظارتی

عیب یابی و رفع ایرادات سیستم دورین تحت شبکه از دیگر خدمات این شرکت می باشد. در صورت بروز خرابی ایراد مورد بررسی قرار گرفته و نسبت به رفع آن اقدام می گردد.