نگهداری و پشتیبانی شبکه

نگهداری و پشتیبانی شبکهیک شبکه، هر چند به بهترین روش راه اندازی شده و از به روزترین تجهیزات بهره برده باشد، بدون نگهداری صحیح کارکرد درستی نخواهد داشت. شبکه می بایست از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری به صورت مستمر مورد بازبینی قرار گرفته و نواقص به وجود آمده مرتفع گردند. نرم افزارها، به روز رسانی شده و در صورت نیاز با ورژن های بالاتر جایگزین گردند. نقشه کامل از سایت و تجهیزات تهیه و در دسترس باشد تا در صورت نیاز بتوان به آن رجوع کرد. نگهداری و پشتیبانی شبکه شامل موارد فوق می باشد. پشتیبان گیری مرتب از اطلاعات، ضامن حفظ اطلاعات ارزشمند هر مجموعه می باشد. لذا این امر می بایست به صورت منظم اجرا، و اطلاعات در محلی امن نگهداری گردند.

با استفاده از متخصصین کارآزموده و مجرب، شبکه را به بهترین شکل و با بالاترین راندمان نگهداری و راهبری می نماییم.

خدمات پشتیبانی شبکه

پشتیبانی شبکه در دو قسمت انجام می گردد. قسمت اول تهیه نقشه و رفع مشکلات موجود و مرحله دوم نگهداری از شبکه آماده به کار می باشد.

آماده سازی شبکه

تهیه نقشه و مستندات

در بحث پشتیبانی شبکه اولین گام تهیه نقشه کامل از سایت می باشد. این امر کمک فراوانی به پیدا کردن سریع و آسان خرابی ها می نماید. محل تجهیزات و مسیرهای کابل ها مشخص شده و تبدیل به نقشه می گردد.

تهیه لیست از تجهیزات موجود و وضعیت عملکرد آنها نیز در بحث نگهداری شبکه می باشد. تمامی سرورها، کامپیوتر ها، سوییچ ها و سایر ادوات با مشخصات کامل لیست می شود. کلیه نقشه و مستندات در اختیار کارفرما قرار داده می شود تا در صورت نیاز بتواند از آن استفاده نماید.

بهینه سازی شبکه

شبکه ممکن است در برخی موارد نیاز یه بهینه سازی داشته باشد. تجهیزاتی ممکن است مناسب کار خود نبوده یا قدیمی شده باشند. همچنین برخی دستگاه ها دچار ایراد فنی شده باشند. کلیه این تجهیزات لیست شده و در اختیار کارفرما قرارداده می شود. پس از تایید نسبت به بهبود و تعویض آنها اقدام می گردد.

عیب یابی و رفع ایرادات شبکه

در صورت وجود اشکال در عملکرد شبکه نسبت به پیدا کردن آن اقدام می شود. پس از پیدا کردن ایراد نسبت به تعمیر یا تعویض تجهیزات مشکل دار اقدام می شود. این تجهیزات می تواند تجهیزات پسیو یا اکتیو شبکه باشد.

پشتیبانی شبکه

پشتيباني تجهيزات پسیو شبکه

این قسمت شامل پشتیبانی از  کابل کشی، داکت کشی، نودها، رک ها و سایر تجهیزات پسیو شبکه است. در صورت بروز مشکل کلیه کابل ها و اتصالات چک شده و در صورت نیاز تعمیر یا تعویض می شود تا در کار شبکه اختلالی به وجود نیاید.

پشتيباني تجهيزات اکتیو شبکه

کلیه تجهیزات اکتیو شبکه مانند سرورها، روتر و سوییچ تست و بررسی منظم می شود. تنظیمات و تغییرات مورد نیاز در آنها اعمال می گردد. با نرم افزارهای مانیتورینگ وضعیت عملکرد صحیح از لحاظ سخت افزاری و نرم افزاری مورد بررسی دایم قرار می گیرد.

نگهداري و پشتيباني اتاق سرور

اتاق سرور مرکز حساس اطلاعات سازمان می باشد. این اتاق می بایست از لحاظ فیزیکی مورد پشتیبانی دایم قرار گیرد تا در شرایط فیزیکی اتاق مشکلی ایجاد نگردد. سرور ها و سوئیچ ها و سایر ادوات می بایست تحت مانیتورینگ دائمی باشند. قسمت توزیع برق نیز نیاز به نگهداری دارد تا اختلالی در برق رسانی به وجود نیاید.

نگهداری و پشتیبانی از ارتباطات وایرلس

پشتیبانی از لینک های وایرلس جزو خدمات نگهداری تیما شبکه می باشد. لینک های وایرلس مورد بررسی و نظارت قرار گرفته و در صورت بروز قطعی نسبت به رفع آن اقدام می گردد.

نگهداری و پشتیبانی شبکه های ارتباطی

نگهداری از از ارتباطات مجموعه با بیرون در این بخش قرار دارد. ارتباطات اینترانت، اینترنت، MPLS و کلیه سیستم های ارتباطی بین مراکز تحت پوشش پشتیبانی شبکه قرار می گیرد. ارتباط با مخابرات جهت رفع مشکلات و حل مسائل به وجود آمده در ارتباط با داخل به درستی کامل انجام می پذیرد.

نگهداری و پشتیبانی سیستم های مخابراتی

سیستم تلفن وسیله ارتباط مجموعه با خارج می باشد. اختلال در عملکرد آن ها منجر به ضرر مالی و زمانی می گردد. کلیه سیستم های تلفنی اعم از آنالوگ و VoIP تحت نگهداری قرار می گیرند. ارتباطات به صورت مستمر چک شده و در صورت بروز قطعی در سیستم نسبت به رفع آن اقدام می گردد.

پشتیبانی سیستم های کاربران

کامپیوترهای کاربران نیاز به مراقبت دارند. رفع مشکلات سخت افزاری مانند خرابی پاور و هارد و … قسمت اول این پشتیبانی است. قسمت دوم رفع مشکلات نرم افزاری مانند خرابی ویندوز ها، نرم افزار ها و سایر موارد می باشد. 

پشتیبانی تجهیزات اداری

در یک مجموعه ادار علاوه بر سرور ها و سیستم های کاربران تجهیزات اداری مختلفی وجود دارد. پرینتر، فکس، اسکنر و تجهیزات اداری از این دست نیاز به مراقبت دارند. ممکن است دچار خرابی قطعه گشته یا نیاز به تعوض قطعه ای مانند کارتریج شوند. این قسمت نیز می تواند شامل پشتیبانی گردد.

به روز نگهداشتن شبکه

حجم اطلاعات مربت در حال افزایش می باشد. از همین باب هر چند وقت یکبار سرعت های انتقال اطلاعات بالاتر مورد نیاز بوده و تجهیزات جدید تری مطابق با آن ساخته می شود. تجهیزات شبکه مطابق با این امر نیاز به تغییر دارند. قسمت نرم افزاری نیز به همین شکل می باشد. نرم افزارها با قابلیت های بیشتر وارد بازار می شوند. نسخه های موجود نیز رفع ایراد شده و توزیع می شوند. نرم افزارهای موجود در شبکه نیازمند به روز رسانی مستمر و مطابق با آخرین نسخه های روز دارند.

تهیه نسخه پشتیبان Backup از اطلاعات

از کلیه اطلاعات سرور ها و کاربران به صورت مستمر می بایست نسخه پشتیبان تهیه کرد. در صورت بروز خرابی سخت افزاری یا نرم افزاری این اطلاعات قابل برگرداندن می باشد. حمله ویروس یا باج افزار امری شایع می باشد که در صورت عدم وجود نسخه پشتیبان خسارات جبران نا پذیری وارد می نماید.اطلاعان بخ صورت منظم پشتیبان گیری و در محل مناسبی نگهداری می شود.

انواع روش های پشتیبانی شبکه

پشتیبانی به صورت هفتگی

پشتیبانی به صورت ماهیانه یا چند بار در ماه

قرار دادن نیروی مقیم 

تیما شبکه آمادگی دارد تا در کلیه موارد پشتیبانی شبکه در کنار شما بوده و شبکه در حال کارکرد دائمی را در اختیار شما قرار دهد.