خدمات پسیو شبکه

خدمات پسیو شبکهخدمات پسیو شبکه شامل عملیات ایجاد زیر ساخت شبکه می باشد. نصب و راه اندازی قسمت پسیو شبکه ممکن است ساده به نظر برسد اما در صورت عدم رعایت استاندارد ها و عدم تجربه کافی مشکلات عدیده ای برای کاربران فراهم می کند. گاه رفع این مشکلات از خود اجرا هزینه بیشتری می برد. افت کیفیت، قطعی و وصلی شبکه، عدم توانایی در گسترش شبکه، عیب یابی و رفع ایراد دشوار و … از جمله مشکلاتی است که در صورت یک اجرای اشتباه گریبانگیر کاربران خواهد شد. خدمات پسیو شبکه به صورت صحیح این مشکل را مرتفع می سازد.

خدمات پسیو شبکه برای شما مشتریان محترم به شرح ذیل می باشد.

طراحی قسمت پسیو شبکه

قدم اول خدمات پسیو شبکه های کامپیوتری قسمت مشاوره و طراحی شبکه می باشد.  نقشه محل را مورد بررسی قرار داده و با توجه به محل قرار گیری نیرو ها و دیدی به آینده نقشه قسمت پسیو را آماده و تحویل می دهیم. این نقشه شامل جانمایی نود ها، رک ها، مسیر و سایر قسمت ها می باشد. برند های مناسب با توجه به کیفیت و بودجه پیشنهاد می شود تا بتوانید انتخاب های متفاوت را بررسی نمایید. در نهایت پس از تایید شما نقشه اجرایی آماده و در اختیار نیرو ها قرار داده می وشود.

داکت کشی شبکه

عملیان داکت کشی شبکه و نصب ترانک در زیباترین فرم ممکن و رعایت استاندارد های لازم توسط متخصصین تیما شبکه انجام می گردد.

داکت شبکه در دو مدل داکت های عادی و مدل با قابلیت نصب پریز قابل اجرا می باشد. در مدل معمولی داکت با ظرفیت مناسب انتخاب شده و پریز های مستحکم و شکیل در محل کاربران نصب می گردد. در مدل با قابلیت نصب پریز ابتدا ترانک نصب می شود. نصب گوشه ها و زوایا و پارتیشن ها با دقت انجام می گیرد. پریز ها سر بندی شده و در کادر های مربوطه نصب می شود. سوراخ های مورد نیاز متناسب با ترانک جهت عبور کابل ها بین دیوار ها ایجاد می گردد. 

عملیات نصب ترانک شبکه
کابل کشی شبکه

کابل کشی شبکه کابل های دیتا Cat5,Cat6, Cat7 مطابق استاندارد انجام می شود. کابل کشی شبکه دارای قواعدی می باشد که عدم رعایت آنها سبب افت سرعت می گردد. فاصله مجاز از ادوات ایجاد کننده نویز رعایت می شود. حداقل فاصله مناسب ۳۰ سانت از کابل های برق فشار ضعیف می باشد. استفاده از لوله و یا کابل های فویل دار جلوی نویز را می گیر. حداکثر طول مجاز کابل لحاظ می گردد. این فاصله برابر با نود متر در کابل های استاندارد می باشد. کابل های غیر استاندارد واصل کمتری را پوشش می دهند. زوایا و خمش ها با رعایت استاندارد تولید کننده انجام می شود. 

خدمات کابل کشی شبکه

کابل کشی برق و تلفن

کابل کشی برق و تلفن جزو خدمات تیما شبکه می باشد. هر چند تلفن و برق جزو شبکه نمی باشد اما جزو مکمل خدمات پسیو شبکه دسته بندی می شود. کابل های برق و تلفن به دو صورت توکار و روکار کشیده می شود. رعایت اتصالات و فواصل در خدمات پسیو شبکه با دقت انجام می گیرد. کابل ها تا باکس های مربوطه کشیده شده و آماده سربندی می شود.

خدمات فیبر نورینصب فیبر نوری و متعلقات

کابل کشی فیبر نوری با رعایت خمش ها جهت جلوگیری از شکستگی کابل انجام می گیرد. کابل کشی فیبر نوری نیاز به تبحر و تجربه دارد در غیر اینصورت دچار آسیب می شود. در صورت عبور از رایزر ها کابل در محل محکم و شماره گذاری می شود. نصب پچ پنل و ادوات مربوطه در نقاط انتهایی انجام می گردد. پیگتبل ها داخا پچ پنل قرار گرفته و فیوژن انجام می شود.

نصب پریز شبکهنصب پریز و کیستون شبکه

پس ار کابل کشی سر بندی های لازم در سمت کلاینت انجام می شود. پریز شبکه شامل باکس و فریم و کیستون داخل آن می شود. در نصب روی دیوار ابتدا بک باکس نصب و سپس فریم روی آن نصب می شود. در مدل داخل ترانک ابتدا کادر نصب و سپس فریم روی کادر نصب می شود. کیستون بر حسب استاندارد ۵۶۸ سربندی می شود. سپس در محل خود نصب و محکم می شود. تمامی نود ها شماره گذاری شده و مورد تست قرار می گیرد.

نصب پریز برق و تلفن

پریز های برق با رعایت تقسیم بار انتخاب می شود. بر حسب میزان بار مصرفی بر روی هر کابل تعداد معینی پریز نصب می شود. قرار دادن تعداد زیاد پریز بر روی یک مسیر باعث پریدن فیوز یا سوختگی کابل برق می شود. سپس سربندی کابل های برق شامل فاز و نول و ارت داخل آنها انجام می شود. سربندی ها باید محکم بوده و از لخت ماندن سیم بیرون پریز جلوگیری کنیم پریز های تلفن نیز سربندی شده و شماره گذاری می شوند.

نصب پچ پنل شبکه و تلفن

نقاط ایتدایی کابل ها در رک وارد می شود. این کابل ها پس از آرایش در رک در پچ پنل ها قرار گرفته و سربندی و پانچ می شوند. سربندی این پچ پنل ها مطابق استاندارد ۵۶۸A یا ۵۶۸B انجام می شود. دو سر کابل می بایست از یک نوع استاندارد تبعیت کنند. استاندارد غالب در ایران ۵۶۸B می باشد. میزان استاندارد لخت شدن کابل رعایت می شود. لخت کردن بیش از حد کابل باعث افت سرعت می گردد و تست فلوک این امر را کاملا مشخص می نماید.

نصب و آرایش رک

ابتدا نقشه جانمایی تجهیزات در رک آماده می شود. آرایش رک و نصب منظم تجهیزات سبب دسترسی راحت تر به تجهیزات می شود. در صورت آشفتگی داخل رک اگر نیاز به کار با دستگاهی شویم احتمال قطعی کابل ها بسیار بالا است. از روی نقشه آماده شده تجهیزات مانند سرور و سوییچ در رک بسته می شوند. کابل های ورودی به طور کامل آرایش شده و دپو کابل در محل مناسبی انجام می گیرد. تمامی پچ کورد ها به زیبایی قرار می گیرند.

نصب و آرایش رک

نصب و راه اندازی تابلو برق

ایجاد بستر برق و تابلو جزو مکمل های های شبکه است . تابلو برق متناسب با میزان ادوات طراحی و ساخته می شود. نصب تابلو در ارتفاع مناسب انجام می پذیرد. هم می بایست دسترسی به آن آسان باشد و هم از آسیب به دور باشد. پس از نصب در محل خود سربندی های کابل های برق در آن انجام می شود.

نصب و راه اندازی یو پی اس 

یو پی اس در محل خود قرار گرفته و باتری ها در کابینت باتری سر بندی می شود. UPS دارای دو مدل رکمونت و تاور می باشد. مدل رکمونت داخل رک قرار گرفته و پیچ می شود. باتری رک داخل کابینت باتری قرار می گیرد. در صورت کم بودن تعداد باتری و نبودن فضا برای قرار دادن کابینت باتری می توان باتری ها را داخل رک هم قرار داده و سربندی نمود. کابل های ارتباطی تا تابلو برق و رک کشیده شده و سربندی می شوند. UPS روشن و تست شده و در مدار قرار می گیرد. کابل های یو پی اس می بایست متناسب با میزان برق دستگاه انتخاب شده و از کابل بی کیفیت استفاده نکنیم. در انتخاب باتری دقت نمایید که استفاده از باتری ارزان و بی کیفیت منجر به هزینه مجدد برای خرید باتری می گردد.

نصب دوربین تحت شبکهنصب دوربین های مدار بسته

نصب فیزیکی دوربین ها جزو خدمات پسیو شبکه می باشد. دوربین های طراحی شده مطابق نقشه در محل خود نصب و فیکس می شود. کلیه اتصالات در باکس قرار گرفته شده و مخفی می شود. تنظیم آن پس از راه اندازی و مشاهده تصاویر دوربین ها مطابق با پوشش مناسب انجام می گیرد.

نصب دکل های مهاری و خود ایستا

جهت برقرای ارتباطات وایرلس یا نصب دوربین در ارتفاع نیاز به دکل می باشد. دکل متناسب با نیاز طراحی و ساخته می شود. دکا در دو مدا مهاری و خود ایستا تولید می شود. نصب هر کدام قواعد خود را دارد. در صورت عدم دقت در این مورد با واژگونی دکل مواجه خواهید شد. ابتدا فوندانسیون و زیر سازی دکل انجام می پذیرد. سپس دکل بر روی آن قرار گرفته و محکم می شود.

تست شبکه و فیبر نوری با تستر فلوک

پس از انجام عملیات پسیو شبکه تست های لازم انجام شده و گزارش مربوطه تحویل می شود. تست فلوک با بررسی دقیق سیستم کابل کشی ایرادات اجرا را نشان داده و هدروم تجهیزات را مشخص می کند. در نهایت گزارش به صورت پرینت شده تحویل می گردد. خدمات تست قسمت پسیو شبکه با دستگاه های کالیبره انجام می پذیرد.

ارایه نقشه و مستندات

در پایان خدمات پسیو شبکه نقشه و مستندات کامل به کارفرما تحویل می شود. نقشه کابل کشی و مسیر ها با نرم افزار کشیده می شود. رک و شماره نود ها نقشه می شود. کلیه نقشه ها هم به صورت پرینت شده و هم به صورت فایل به آماده می شود. در پایان گزارش کاملی از مجموعه ارایه می شود.